Vrty pro studny provádíme již od průměru 115 až do průměru 600 mm
Budeme Vám plně k dispozici
při případných úpravách
Zajistíme vám záruční i pozáruční
servis Vaší studny
Vlastní studna je důležitým prvkem každého domu

Výhody vlastní vrtané studny pro letní aktivity

Léto je obdobím, které mnozí z nás milují nejen pro teplé sluneční paprsky a dlouhé dny, ale také pro možnosti, které nám nabízí. Kdo by si nevychutnával práci na zahradě, šplouchání v bazénu nebo jen prostý odpočinek na terase s dobrou knihou? Abychom si tyto venkovní aktivity mohli užít naplno, je však nezbytné myslet i na dostatek vody. A právě zde se vrtaná studna stává neocenitelným pomocníkem.

Úleva pro zahradníky

Pokud začneme u zahradních prací, vlastní vrtaná studna je tu skutečně zázrakem přírody. Představte si, že máte rozlehlou zahradu plnou květin, bylin a zeleniny. V horkých letních dnech je nutné pravidelné zalévání, což se může stát nemalým výdajem, pokud čerpáte vodu z veřejného vodovodu. Navíc se děti chtějí často hrát s hadicí a ohebnou hadice naplnit pro své hrátky s vodou. Například paní Nováková z malé vesničky na Jižní Moravě se rozhodla před pár lety investovat do vrtané studny. Původně váhala kvůli počátečním nákladům, ale jakmile si spočítala, kolik vody ročně spotřebuje na svou bohatou zahradu růží a zeleninových záhonů, rozhodnutí padlo rychle. Od té doby je paní Nováková schopna zavlažovat svou zahradu bez jakýchkoliv omezení. Navíc pocit sebeuspokojení, že neplýtvá drahocennou pitnou vodou, je k nezaplacení.

Voda pro Váš bazén

Dalším důvodem, proč si pořídit vlastní studnu, je napájení bazénu. Ať už máte malý nadzemní bazén nebo velký zapuštěný, naplnění takové nádoby vody může být nákladné. Vyprázdnění a opětovné naplnění bazénu může být hlavním důvodem, proč lidé váhají s jeho pořízením. Ale s vlastní studnou se tento problém jednoduše vyřeší. Rodina Pospíšilova, která žije na venkově, měla vždycky sen o vlastním bazénu. Když si ale spočítali náklady na naplnění bazénu z veřejného vodovodního systému, byli téměř připraveni vzdát se svého snu. Po konzultaci s odborníky na studny se rozhodli pro vrtanou studnu. Dnes se v letních měsících mohou koupat každý den, aniž by museli přemýšlet o vodě. A to nemluvě o tom, že si vody z bazénu bez obav používají i pro zavlažování trávníku nebo mytí auta.

Přírodní, ekologické řešení

Kromě praktických výhod bychom neměli zapomínat ani na ekologické hledisko. V době, kdy se čím dál tím více z nás zamýšlí nad ochranou životního prostředí, znamená využívání vlastního zdroje vody také menší zátěž na použité zdroje. Vlastní studna vám umožňuje využívat podzemní vodu, což může být ekologičtější variantou než čerpání vody z veřejného vodovodního systému.

Finanční úspory

Přestože počáteční náklady na vyvrtání studny a instalaci čerpadla mohou být vyšší, z dlouhodobého hlediska se tato investice může rychle vrátit. Náklady na vodu z veřejného systému se totiž mohou rychle zvýšit, zejména pokud ji používáte pro rozsáhlé zavlažování zahrady, plnění bazénu nebo jiné venkovní aktivity. S vlastní studnou máte jistotu konstantního zdroje vody, za kterou nemusíte platit žádné další poplatky.

Bezpečnost a pohodlí

Dalším aspektem, který bychom měli zvážit, je bezpečnost a pohoda. Vlastní vrtaná studna vám poskytuje jistotu, že budete mít vždy přístup k čisté vodě, i když dojde k přerušení dodávky vody v veřejném vodovodním systému. Tento aspekt je zvlášť důležitý pro rodiny žijící v odlehlých oblastech nebo na chatách, kde může být přístup k veřejné vodě nedostatečný nebo nepravidelný.

Jistě budete souhlasit, že přemýšlet nad vlastním zdrojem vody má mnoho výhod. Zatímco si užíváme letní měsíce na zahradě, u bazénu nebo při jiných venkovních aktivitách, je dobré vědět, že jsme zároveň šetrní k přírodě a našemu rozpočtu. A co je nejdůležitější, vlastní vrtaná studna nabízí nezpochybnitelný komfort a klid na duši, což je v dnešní hektické době skutečně k nezaplacení.

Domluvit konzultaci

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat pomocí odkazu Cookies v patičce webu..